Bartın Zirkonyum Diş

Bartın zirkonyum diş tedavisi hakkında hakkında merak edilen her şeyi ve detaylı bilgileri sizin için en basit haliyle anlattık.

Zirkonyum, soğuğa ve sıcağa dayanıklı olan, metal kaplamaların aksine renk geçirgenliği olan, beyaz renkte, diş kaplamasında kullanılan oldukça dayanıklı bir maddedir.

Zirkonyum diş ile sararan, çarpık yapılı, dişlere sahip olan kişiler güzel bir gülüş ve estetik yapılı dişlere kolayca sahip olabilir.

Zirkonyum diş kaplama, sararan, çarpık yapılı, dişlere sahip olan kişilerde kullanılan ve uygulama sonunda güzel bir gülüş ve estetik yapılı dişlere sahip olacağınız bir tedavi yöntemidir.

Zirkonyum diş, Bartın ilinde oldukça fazla talep gören bir kaplama tekniğidir. Bartın zirkonyum diş tedavisi ile hastalar daha doğal bir görünüme kavuşurlar. Bu nedenle Bartın dahil Türkiye’de en çok tercih edilen yöntemlerin başında gelmektedir.

Diş kaplamaları metal destekli ve metal desteksiz kaplamalar olarak ikiye ayrılır. Metal destekli kaplamalar estetik bir görünüm sağlayamazlar ve genellikle arka dişlerde kullanılırlar. Zirkonyum kaplama metal desteksiz kaplama çeşidi olduğundan daha estetik bir görünüm sağlayan bir diş kaplama çeşididir.

Bartın Zirkonyum Kaplama Yapılan Dişler

Zirkonyum, diş minesine çok benzer bir kaplama maddesidir. Bu nedenle zirkonyum dişler, doğal ve sağlıklı bir görünüm sunarlar. Zirkonyum dişetlerinde de uyumun en iyi yakalandığı bir madde olduğundan bu konuda da diğer alternatif tedavi yöntemlerine göre avantajları bulunmaktadır.

Zirkonyum, oldukça dayanıklı ve vücuda uyumlu olması nedeniyle diş kaplamalarında en çok kullanılan malzemelerden biridir. Fonksiyonellik ve estetik olarak doğal dişlerle çok iyi uyum sağlar. Üstün mukavemeti, doğal ve estetik görünümü nedeniyle diş hekimliğinde tercih edilmektedir.

Zirkonyum kaplama yapılan dişler kaygan ve pürüzsüz olmaktadır. Uygun zirkonyum kaplama fiyatları ile tedavi edilen dişler sayesinde kişi daha sağlıklı bir gülüşe sahip olmaktadır.

Zirkonyum kaplama tedavisi, diğer diş kaplama tedavilerine benzer şekilde yapılır.

  1. Kaplama yapılacak dişte temizlik ve düzeltmeler yapılır.
  2. Dişe kaplamanın üzerine tam oturması için şekil kazandırılır.
  3. Dişin ölçüsü alınır.
  4. Ölçüsü alınan dişe uygun kaplama yapılması için laboratuvara gönderilir.
  5. Dişin yapısına uygun üretilen zirkonyum alt yapısının üzerine porselen üst yapı oturtulur.
  6. Zirkonyum kaplamalara özel yapıştırıcılar ile kaplama dişe yapıştırılır.

Zirkonyum diş kaplama zararlı bir uygulama değildir. Zirkonyum kaplama, gerek diş eti gerekse biyolojik uyum olarak doğal dişe en yakın sonucu veren kaplama çeşitlerindendir. Bütün bunlara ek olarak metal destekli kaplamalara alerjisi olan kişilerde zirkonyum kullanımının ek avantajları bulunmaktadır.

Zirkonyum diş kaplamalarının düşmesi durumunda bazı kişilerin kaplamaları Japon yapıştırıcı tarzında yapıştırıcılar kullanarak kendi kendilerine yapıştırmaya çalıştığını görüyoruz.

Japon yapıştırıcılar siyanoakrilat esaslıdır ve diş kanallarının içine girerek dişin ölmesine neden olabilmektedir. Diğer yapıştırma teknikleri ise asla diş hekiminizin uygulayacağı teknikler kadar etkili olamaz. Bu nedenle düşen bir kaplamanın olması durumunda diş hekiminizden randevu alarak tekrar yapıştırılmasını sağlamanız gerekmektedir.

Zirkonyum diş kaplamaları kalıcı dişlere sahip olan, ağız ve çene gelişimini tamamlamış herkes tarafından yaptırılabilir.

Kaplama yapılan dişlerin ömrü, iyi bir ağız bakımı ve düzenli diş hekimi kontrolleri ile 10 yıldan fazla olmaktadır. Diş kaplamalarının ömrü tedavi seçeneklerine göre değişkenlik gösterir. Bu değişkenlik kaplamada kullanılan malzemelerin dayanıklılıklarının farklı olmasından kaynaklanır. Zirkonyum, aşınmaya karşı çok dirençli bir maddedir ve renk ve parlaklıklarını yitirmezler.

  • Porselen kaplama ömrü ortalama olarak 10 ile 12 yıl arasındadır.
  • Zirkonyum diş ömrü yaklaşık olarak 12 ile 15 yıl arasındadır.
  • Lamine diş ömrü yaprak porselen için yaklaşık 20-25 yıl, kompozit laminalar içinse 4-5 yıldır.

Herhangi bir doku hasarı yoksa, kişinin ağız hijyeni iyiyse, zirkonyum kaplamada hasar oluşmadıysa, daha uzun yıllar kullanılabilir. Daha uzun zirkonyum diş ömrü için düzenli diş hekimi kontrolü gerekmektedir. Her kişinin yapması gerektiği gibi, diş hekiminizden 6 aydan ayda bir randevu alarak gerekli kontrolleri yaptırmanız gerekmektedir.

Zirkonyum kaplama tedavisinin süresi, eğer ağız ve dişlerinizde farklı bir tedavi veya bir müdahale gerekmiyor ise, dişi şekillendirme, ölçü alma, laboratuvarda kaplamanın üretimi, prova yapılması ve en son olarak kaplamanın yapıştırma işlemiyle birlikte 1 hafta civarındadır.

Bartın bölgesinde zirkonyum diş yapan birçok uzman bulunmaktadır. Diş hekiminizden alacağınız randevu ile Bartın zirkonyum diş fiyatları ve zirkonyum diş çeşitleri hakkında detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

Bartın bölgesinde Bartın zirkonyum diş fiyatları, uygulamayı yapacak diş hekimine, kullanılacak malzemelere ve zirkonyum diş işleminin zorluğu gibi birçok faktöre göre şekillenmektedir. Diş kliniğimizde zirkonyum diş ücretleri konusunda gerekli bilgiler, işlem yapılmadan önce ayrıntılı ve net bir şekilde hastalarımıza açıklanmaktadır. Zirkonyum diş fiyatları hakkında net bilgi almanız için diş hekiminize mutlaka muayene olmanız gerekmektedir. Diş hekiminize muayene olmadan öğreneceğiniz zirkonyum diş fiyatları yanıltıcı olabilir.diş yapan birçok uzman bulunmaktadır. Diş hekiminizden alacağınız randevu ile Bartın zirkonyum diş fiyatları ve zirkonyum diş çeşitleri hakkında detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

Zirkonyum diş fiyatları ve zirkonyum diş çeşitleri hakkında detaylı bilgi almak için Bartın bölgesinde zirkonyum diş yapan Diş Hekimi Gökhan Güneş’ten randevu alabilirsiniz.

Bartın zirkonyum diş yapan doktorlar

Bartın ZİRKONYUM DİŞ RANDEVUSU

Sizde zirkonyum kaplama tedavisi hakkında bilgi almak istiyorsanız hemen diş hekiminizden randevu alın.

Zirkonyum Diş Randevusu Al

Add your first comment to this post