Bartın Bonding Diş Tedavisi

Bartın bonding diş tedavisi hakkında hakkında merak edilen her şeyi ve detaylı bilgileri sizin için en basit haliyle anlattık.

Bonding diş, hastaların dişleri arasında yer alan küçük aralıkların, boşlukların ve şekil bozukluklarının bonding adı verilen kompozit dolgu malzemeleri ile, diş yüzeyinde aşınmaya ve hasara neden olmayan ilaveler yapıştırılmasıyla uygulanır.

Dişlerde olan küçük, ufak tefek bozulmalar için bonding uygulamaları kullanılır. Bonding diş ile kişinin gülüşüne uygun bir şekilde dişlerin yeniden şekillenmesi sağlanır.

Bonding diş uygulamaları ile dişlerde olan bozulmaların tedavisinin yanında estetik gülüş tasarımı için mükemmel görünümlü dişlere sahip olmanız sağlanabilmektedir. Bonding diş uygulamalarının başlıca avantajları:

 • Diğer estetik diş tedavilerine göre daha ekonomik fiyatlıdır.
 • Diş aşınmalarının ve kırıklarının hızlı tedavisini sağlar.
 • Doğal dişlere çok benzer bu nedenle fark edilmez.
 • Kişiye sağlıklı bir gülüş ve özgüven kazandırır.
 • Dişlerin lekelenmeye karşı korur.
 • Çoğu durumda tedavi için anestezi gerekmez.

Bonding diş, hızlı bir tedavi yöntemidir. Bu nedenle diş kırıkları ve diş boyu uzatmalarında sıklıkla kullanılmaktadır. Bonding diş uygulama aşamaları:

 1. Bonding diş için renk seçimi yapılır.
 2. Diş yüzeyi pürüzlendirilir.
 3. Dolgunun dişe yapışması için diş üzerine bir materyal sürülür.
 4. Bonding diş materyali dişe uygulanır.
 5. Lazer ışığı ile materyalin sertleşmesi sağlanır.
 6. Sertleşme sağlandıktan sonra şekillendirme yapılır.
 7. Son aşamada bonding diş cilalanır ve hasta günlük hayatına dönebilir.

Bonding diş her yaştaki hastaya uygulanabilen, dişlerde oluşan hasarları gideren estetik diş hekimliği uygulamasıdır. Diş şeklini beğenmeyen kişiler için kişiye özel uygulamalar yapılabilmektedir.

 • Dişlerinin şeklini değiştirmek isteyenler.
 • Dişlerinin rengini değiştirmek isteyenler.
 • Dişlerini büyütmek isteyenler.
 • Diş kırıkları olan veya diş kusurlarını gidermek isteyen kişiler.
 • Dişlerinin arasında boşluk olan kişiler.
 • Diş çürükleri olan kişiler.
 • Diş boyları farklı olan ve bunları eşitlemek isteyen kişiler.

Bonding diş sonrası, her zaman olması gerektiği gibi düzenli ağız ve diş bakımı yapılmalıdır. Genel olarak geçerli olan tavsiyeler bonding dişler içinde geçerlidir; sert yiyeceklerden kaçınmak, diş temizliğine ve bakımına özen göstermek ve dişlere zarar verebilecek olan tırnak yeme, kalem ısırma gibi alışkanlıklardan vaz geçilmelidir.

Bonding diş ağrısı, bu uygulamayı merak eden kişiler tarafından en çok araştırılan konulardan birisidir. Bonding diş uygulaması ağrıya neden olan bir uygulama değildir. Çoğu durumda anestezi kullanılmasına bile gerek olmamaktadır.

Eğer dişlerinizde ağrı yapabilecek çürük ve benzeri bir durum varsa, diş hekiminiz bonding diş uygulaması öncesi çürük tedavisi işlemi yapacaktır. Böylece bonding diş uygulaması sırasında ağrı duymanızın önüne geçilmiş olur.

Kişiden kişiye değişmekle birlikte bonding diş uygulaması 30 ile 60 dakika arasında sürmektedir.

Bartın ilinde, bonding diş yapan birçok diş hekimi bulunmaktadır. Diş hekiminizden alacağınız randevu ile bonding diş tedavisi konusunda daha fazla bilgiye sahip olabilirsiniz.

Bartın bonding diş fiyatları, uygulamayı yapacak diş hekimine, kullanılacak malzemelere ve bonding diş işlemlerinin neler olduğuna ve zorluğuna gibi birçok faktöre göre şekillenmektedir. Diş kliniğimizde bonding diş ücretleri konusunda gerekli bilgiler, işlemler yapılmadan önce ayrıntılı ve net bir şekilde hastalarımıza açıklanmaktadır. Bonding diş fiyatları hakkında net bilgi almanız için diş hekiminize mutlaka muayene olmanız gerekmektedir. Diş hekiminize muayene olmadan öğreneceğiniz bonding diş fiyatları yanıltıcı olabilir.

Bartın bonding diş yapan doktorlar

Bartın BONDİNG DİŞ RANDEVUSU

Sizde sağlıklı dişlere sahip olmak istiyorsanız hemen diş hekiminizden randevu alın.

Bonding Diş Randevusu Al

2 Comments

Diş Hekimi Gökhan Güneş

Rezan Hanım merhaba,

Bonding uygulamasında dişleri arasında ufak aralıklar dişe zarar vermeden ilaveler yapılarak kapatılır.

​Kişi diyelim ki buna alışamadı bonding çıkartılır ve eski dişi kalmış olur. Bu nedenle bonding uygulaması, istenilen zamanda çıkartılabileceği için geri dönülebilir bir yöntem olarak kabul edilir.

Bonding uygulamasında dişe aşındırma yapılmadığı için işlemin herhangi bir zararı yoktur.