Bartın Protez Diş Tedavisi

Bartın protez diş tedavisi hakkında hakkında merak edilen her şeyi ve detaylı bilgileri sizin için en basit haliyle anlattık.

Protez diş, ağzınızdaki eksik dişlerin yerine yerleştirilen ve takılıp çıkartılabilen yapay dişlerdir.

Sabit protezler ve hareketli protezler olmak üzere iki tür protez diş çeşidi vardır. Size uygun en iyi diş protezi tipini seçmeniz için diş hekiminiz size tavsiyelerde bulunacaktır.

Bartın Diş Protez Tedavileri

Sabit diş protezleri, eksik veya yapısı aşırı bozulmuş dişlerin, kişinin kendi diş dokusuna ve rengine benzer malzemeler kullanılarak yerine koyulduğu, en çok tercih edilen diş protezi uygulamalarından biridir. Kişiye kendi doğal diş görünümünü ve fonksiyonelliğini kazandırır. Sabit diş protezlerinde kişinin çiğnemesi daha rahattır, konuşma ve görünüme olumlu katkıda bulunur. Günümüzde sabit diş protezi olarak zirkonyum ve lamine diş protezleri en çok kullanılan seçeneklerdir.

Hareketli protez diş, kişinin kendisi tarafından takılıp çıkarılabilen ve eksik dişlerin yerini alan yapay dişlerdir.

Total protezlerin bir diğer ismi tam protezlerdir ve dişlerin tam eksikliği durumunda uygulanan bir tedavidir. Başka bir deyişle, hasta ağzındaki bütün dişleri kaybetmiş ise total yani tam protez tedavisi yapılır.

Diş hekimliğinde yaşanan gelişmelere paralel olarak total protezler ağızda diş eksikliği olan kişilerin tek tedavi yöntemi olmaktan çıkmıştır. Çene kemiğine yerleştirilen implantlar vasıtasıyla kullanılan protez dişler ile hastalar kendi orijinal dişlerini kullanıyormuşçasına rahat etmektedir.

Parsiyel diş protezleri, başka bir deyişle bölümlü protezler, hastanın ağzında olan kısmi diş eksikliğinde kroşe (kanca) adı verilen metal parçalar ile dişe tutunmayı sağlayan protez diş çeşidine denir.

Kuron, çürüme, kırılma veya herhangi bir başka nedenden dolayı dişlerde oluşan ileri madde kaybının, dişlerin uygun şekilde küçültülerek kaplanması işlemine denir.

Köprü, ağızda yaşanan bir veya birden fazla diş eksikliği durumunda, komşu dişlere yapılan özel kaplamalardan destek alınılarak ara boşlukların doldurulması işlemine denir.

Bartın Diş Protezi ve Diş Köprüsü Farkları Resimli Anlatım

Beş tip hareketli diş protezi çeşidi vardır.

  1. Klasik parsiyel diş protezleri
  2. Hassas bağlantılı diş protezleri
  3. Tam protezler
  4. İmmediat protezler
  5. Diş üstü protezler

Bartın ilinde protez diş yapan birçok uzman doktor bulunmaktadır. Diş hekiminizden alacağınız randevu ile Bartın protez diş fiyatları ve protez diş yöntemleri hakkında detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

Bartın Diş Köprüsü Tedavi Aşamaları

Bartın protez diş fiyatları, protezi yapacak diş hekimine, kullanılacak malzemelere ve protez diş işleminin zorluğu gibi birçok faktöre göre şekillenmektedir. Diş kliniğimizde protez diş ücretleri konusunda gerekli bilgiler, protez işlemi yapılmadan önce ayrıntılı ve net bir şekilde hastalarımıza açıklanmaktadır. Bartın protez diş fiyatları hakkında net bilgi almanız için diş hekiminize mutlaka muayene olmanız gerekmektedir. Diş hekiminize muayene olmadan öğreneceğiniz diş protezi fiyatları yanıltıcı olabilir.

Protez diş fiyatları ve protez diş yöntemleri hakkında detaylı bilgi almak için Bartın bölgesinde protez diş yapan Diş Hekimi Gökhan Güneş’ten randevu alabilirsiniz.

Bartın protez diş yapan doktorlar

Bartın PROTEZ DİŞ RANDEVUSU

Sizde protez diş tedavisi hakkında bilgi almak istiyorsanız hemen diş hekiminizden randevu alın.

Protez Diş Randevusu Al

Add your first comment to this post