Bartın Diş Kaplama Tedavisi

Bartın diş kaplama tedavisi hakkında hakkında merak edilen her şeyi ve detaylı bilgileri sizin için en basit haliyle anlattık.

Diş kaplama tedavisi, dişlerde oluşan çürükler nedeniyle dişin kurtarılamayacağı durumlarda uygulanan diş yüzeyinin özel maddelerle kaplanması işlemidir.

Bartın diş kaplama tedavi seçenekleri içinde kullanılan 4 farklı tedavi alternatifi vardır. Bartın kaplama diş tedavi seçenekleri aşağıda listelenmiştir.

  1. Porselen Diş Kaplama
  2. Zirkonyum Diş Kaplama
  3. Metal Destekli Diş Kaplama
  4. Empress (Full Porselen) Diş Kaplama

Diş Kaplama seçimi yapılırken, dişin sağlık durumu, hastanın beklentileri ve oluşacak maliyet göz önünde bulundurularak hastaya en uygun olan kaplama çeşidi seçilir. Diş kaplama seçimi konusunda diş hekiminiz sizi detaylı olarak bilgilendirecektir.

Bartın Kaplama Diş Fiyatları

Hastanın durumuna göre en uygun diş kaplama yöntemine diş hekimi tarafından karar verilir. Günümüzde sıklıkla kullanılan diş kaplama çeşitleri, metal destekli, metal desteksiz, zirkonyum, ve empress (full porselen) kaplamalardır. Diş kaplama işleminde, öncelikle dişin temizliği yapılır ve ölçüleri alınır. Alınan ölçülere kaplama hazırlanır. Kaplama alanında uzman laboratuvarlar tarafından diş hekiminin aldığı ölçüye göre kişiye özel hazırlandığından süreç 2-4 seansta tamamlanmaktadır.

Diş kaplaması yapılan dişlerde bir süre sıcağa ve soğuğa karşı hassasiyet oluşabilir. Yaşanan hassasiyet gayet normaldir ve kısa süre içerisinde geçmesi beklenir.

Bütün diş kaplamaları için genel olarak bilgi vermek gerekirse; kalıcı dişlere sahip olan, ağız ve çene gelişimini tamamlamış yetişkin her kişi diş kaplaması yaptırabilir.

Kaplama yapılan dişlerin tahmini ömürleri aşağıda belirtilmiştir.

  • Porselen kaplama ömrü ortalama olarak 10 ile 12 yıl arasındadır.
  • Zirkonyum diş ömrü yaklaşık olarak 12 ile 15 yıl arasındadır.
  • Lamine diş ömrü yaprak porselen için yaklaşık 20-25 yıl, kompozit laminalar içinse 4-5 yıldır.
Kaplama Diş Bartın

Zirkonyum kaplama hakkında detaylı bilgi için lütfen zirkonyum diş tedavisi sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Porselen diş kaplama hakkında detaylı bilgi için lütfen porselen diş tedavisi sayfamızı inceleyiniz.

Bartın ilinde diş kaplama yapan birçok doktor ve diş kaplama kliniği bulunmaktadır. Diş hekiminizden alacağınız randevu ile Bartın diş kaplama fiyatları ve yöntemleri konusunda daha fazla bilgiye sahip olabilirsiniz.

Bartın diş kaplama fiyatları, kaplamayı yapacak diş hekimine, kullanılacak malzemelere ve kaplama diş işleminin zorluğu gibi birçok faktöre göre şekillenmektedir. Diş kliniğimizde kaplama diş ücretleri konusunda gerekli bilgiler, diş kaplama işlemi yapılmadan önce ayrıntılı ve net bir şekilde hastalarımıza açıklanmaktadır. Bartın kaplama diş fiyatları hakkında net bilgi almanız için diş hekiminize mutlaka muayene olmanız gerekmektedir. Diş hekiminize muayene olmadan öğreneceğiniz kaplama diş fiyatları yanıltıcı olabilir.

Diş kaplama fiyatları ve diş kaplama yöntemleri hakkında detaylı bilgi almak için Bartın bölgesinde diş kaplama uygulaması yapan Diş Hekimi Gökhan Güneş’ten randevu alabilirsiniz.

Bartın diş kaplama yapan doktorlar

Bartın DİŞ KAPLAMA RANDEVUSU

Sizde diş kaplama tedavisi hakkında bilgi almak istiyorsanız hemen diş hekiminizden randevu alın.

Diş Kaplama Randevusu Al

Add your first comment to this post