Bartın Diş Eti Hastalıkları Tedavisi

Bartın diş eti hastalıkları kliniğinde uzun yıllara dayanan gözlemlerimize dayanarak, diş eti hastalıklarının, dişleri çevreleyen dokuların (periodontium) bakteriler nedeniyle iltihaplandığı durumlar nedeniyle oluştuğunu söyleyebiliriz. Bartın dişeti hastalıklarının birincil nedeni dişlerdeki plak oluşumlarıdır.

Bartın diş kliniğinde, Bartın’daki en iyi diş eti hastalıkları tedavisini sağlama konusunda çalışmaktayız. Amacımız Bartın diş eti hastalıkları tedavisinde en iyi hizmeti sunmaktır.

Misyonumuz, Bartın diş eti hastalıkları tedavisinde yüksek kaliteli hizmet sunarak, lider konumumuzu sürdürmektir.

Bartın diş eti hastalıkları kliniğinde çalışma arkadaşlarım ile birlikte, hastalarımızın her birine profesyonel diş eti hastalıkları tedavisi ve en iyi hizmeti sağlamak için Şadırvan Cad. No: 12/1 Bartın adresinde birlikte çalışmaktayız.

Bartın diş kliniğinde uzun yıllardır diş eti hastalıkları tedavisinde uzmanlaşmış bir diş hekimi olan Gökhan Güneş, Bartın’da diş eti hastalıkları tedavisine ihtiyaç duyuyorsanız en iyi seçimlerden birisidir. Bartın’da diş eti hastalıkları tedavisi olmak ağrılı mıdır? ve Bartın’da diş eti hastalıkları tedavisi ne kadar sürer? dahil olmak üzere tüm sorularınızı ve genel olarak Bartın diş eti hastalıkları tedavisi hakkında merak ettiğiniz her soruyu sizin için en basit haliyle yanıtlayabiliriz.

Bartın diş eti hastalıkları kliniğine gelen hastalarım arasında merak edilen bir konu olan, Diş eti veya gingiva, ağzımızdaki dişlerin alt kısmını (diş kökü) saran, çene kemiğine yapışık, kan damarları açısından zengin, pembe renkli yumuşak bir dokudur.

Bartın diş kliniğimde uzun yıllara dayanan gözlemlerine dayanarak Bartın bölgesinde en sık gözlemlediğim diş eti hastalıkları şunlardır.

 1. Diş eti iltihabı (Gingivitis)
 2. Diş eti çekilmesi (Periodontit)
 3. Diş eti absesi
 4. Nekroz (Diş eti ölümü)
Bartın Diş Eti Hastalıkları Görsel Anlatım

Bartın diş kliniğime gelen hastalar arasında merak edilen bir başka konu olan diş eti iltihabı (Gingivit), dişleri saran diş etinde iltihap (enflamasyon) ortaya çıkmasıdır. Bartın diş kliniğime gelen hastalarıma, diş etlerinin iltihaplanması durumunda diş etlerinin kırmızı bir renk aldığını ve şiştiğini, böyle bir durumda mutlaka Bartın diş kliniğine gelerek kontrol ettirmeleri gerektiğini söylemekteyim.

Bartın diş kliniğine gelen hastalarımda gözlemlerime dayanarak diş eti iltihabının ilk belirtisinin, diş fırçalama esnasında diş etlerinin kanaması olduğunu söyleyebilirim. Bartın diş kliniğine diş eti iltihabı şikayeti ile gelen hastalarım yaşlı veya genç her yaştan insan olmaktadır.

Diş eti iltihabı başlangıç aşamasında ve basit düzeyde ise ağrı görülmeyebilir, bu nedenle Bartın’da yaşayan birçok insan tarafından fark edilememekte ve bu durum diş eti iltihabının geç teşhis edilmesine neden olmaktadır. Bu nedenle herhangi bir ağrı ve belirti olmasa bile diş etlerinde iltihaplanma olabileceğini Bartın diş kliniğimdeki düzenli hastalarıma her zaman hatırlatmaktayım.

Bartın diş eti tedavi kliniğinde edindiğim tecrübelere göre diş etlerindeki iltihabın boyutu arttıkça yaygın görülen belirtiler şunlardır:

 • Diş etlerinde oluşan hassasiyet, kızarıklık ve şişlikler
 • Diş etlerinde görülen beyaz renkli iltihabi oluşumlar
 • Diş fırçalanma sırasında diş etlerinin kanaması
 • Diş ipi kullanımı sırasında kanama
 • Diş eti çekilmesi
 • Dişlerde gevşeklik ve bu nedenle dişlerin sallanması
 • Konuşma ve çiğneme sırasında ağrı hissetmek
 • Sıcak ve soğuğa karşı hassasiyet
 • Ağız kokusu
Bartın Diş Eti Hastalıkları Tedavi Öncesi

Bartın diş kliniğinde edindiğim tecrübeler doğrultusunda, diş eti iltihabının tedavi edilmediği durumlarda, ilerlediğini, acı verici bir hal aldığını ve hatta diş kaybına yol açabilen süreçlere neden olduğunu söyleyebilirim. Bu nedenle diş eti iltihabı şüphesi olduğu durumlarda mutlaka Bartın diş kliniğinde kontrol muayenesi yapılmalıdır.

Bartın diş kliniğine gelen hastalarıma, diş eti iltihabını engellemek için her gün düzenli olarak diş fırçalamalarını, diş ipi kullanmalarını ve iyi bir ağız bakımı yapmalarını tavsiye etmekteyim. Bunlara ek olarak düzenli aralıklarla Bartın diş kliniğinde kontrol yapılması diş eti iltihabının erken teşhis ve tedavi edilmesini sağlayacaktır.

Bartın diş kliniğime gelen hastalar tarafından merak edilen edilen bir başka konu olan diş eti çekilmesi (Periodontit), dişleri saran diş eti dokusunun dişi veya diş kökünü açığa çıkartacak şekilde geri çekilmesidir.

Bartın diş kliniğinde, diş eti çekilmesini her yaştan insanda görüldüğünü fakat ilerleyen yaş ile birlikte diş eti çekilmesi ihtimalinin arttığını gözlemlemekteyim.

Bartın diş kliniğine diş eti çekilmesi nedeniyle gelen hastalarım arasında yaptığım analizlere göre önde gelen diş eti çekilmesi nedenleri aşağıda listelenmiştir.

 1. Sert kıllı diş fırçası kullanmak
 2. Diş etlerini ters yönde fırçalamak
 3. Dişleri sert fırçalamak
 4. Diş bakımın eksik yapılmasına bağlı yoğun diş taşı (tartar) birikimi
 5. Dişlerin çapraşıklığı
 6. Sistematik hastalıklar
 7. Sigara içilmesi

Diş eti çekilmesi tedavisi, Bartın diş kliniğinde profesyonel ve medikal yöntemlerle gerçekleştirilmektedir. Bartın diş kliniğinde uyguladığımız diş eti çekilmesi tedavi yöntemleri aşağıda listelenmiştir.

 1. Diş hekimi tarafından düzenli diş taşı temizliği
 2. Doğru diş fırçası kullanmak
 3. Doğru teknik ile diş fırçalamak
 4. Diş ipi kullanmak
 5. Reçeteli gargaralar
 6. Antibiyotikler
 7. Diş eti çekilmesi ameliyatı (flap cerrahisi)
 8. Tunnel operasyonu
 9. Küretaj tedavisi

Bartın bölgesinde diş eti hastalıkları tedavisi yapan birçok diş kliniği ve uzman doktor bulunmaktadır. Bartın bölgesinde yer alan diş klinikleri ve diş hekimleri ile iletişime geçerek Bartın diş eti hastalıkları tedavi yöntemleri hakkında detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

Bartın diş eti hastalıkları tedavi fiyatları işlemi yapacak diş hekimine, kullanılacak malzemelere ve tedavinin zorluğuna göre şekillenmektedir. Diş kliniğimizde Bartın diş eti hastalıkları tedavi fiyatları konusunda gerekli bilgiler, işlem öncesinde ayrıntılı ve net bir şekilde hastalarımıza açıklanmaktadır. Bartın diş eti hastalıkları tedavi fiyatları hakkında net bilgi almanız için diş hekiminize mutlaka muayene olmanız gerekmektedir. Diş hekiminize muayene olmadan öğreneceğiniz Bartın diş eti hastalıkları tedavi fiyatları yanıltıcı olabilir.

Diş eti hastalıkları tedavi fiyatları ve yöntemleri hakkında detaylı bilgi almak için Bartın bölgesinde diş eti hastalıkları tedavisi yapan Diş Hekimi Gökhan Güneş’ten randevu alabilirsiniz.

Bartın diş eti hastalıkları tedavi kliniği Şadırvan Cad. No: 12/1 Bartın adresindedir. Bartın diş eti hastalıkları tedavi kliniği Google haritalar konumuna bu linki tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Bartın diş eti hastalıkları tedavisi yapan diş hekimleri

Bartın DİŞ ETİ HASTALIKLARI TEDAVİSİ RANDEVU

Sizde sağlıklı diş etlerine sahip olmak istiyorsanız hemen Bartın diş eti hastalıkları tedavi kliniğinden randevu alın.

Randevu Al

2 Comments

Diş Hekimi Gökhan Güneş

Diş eti iltihabına elma sirkesi iyi gelmektedir. Diş eti iltihabının nedeni dişteki bakterilerdir. Elma sirkesi bir dezenfektandır ve elma sirkesi ile gargara yapılması dişlerin arasındaki bakterileri yok edebilir. Elma sirkesi ile günde 2-3 defa gargara yapmak, diş eti iltihabının evde tedavi edilmesini sağlayabilir. Evde kendiniz alacağınız önlemlere ek olarak, en iyi diş eti iltihabı tedavisi için diş hekiminize kontrol yaptırmanızı tavsiye etmekteyim.