Bartın İmplant Diş Tedavisi

Bartın implant diş tedavisi hakkında hakkında merak edilen her şeyi ve detaylı bilgileri sizin için en basit haliyle anlattık.

İmplant; kaybedilen dişlerin yerine konması için, çene kemiği içine yerleştirilen, vida şeklinde, çoğunlukla titanyumdan yapılan, yüksek doku uyumu olan, yapay bir diş köküdür.

Bartın İmplant Diş Tedavi Sonrası

İmplant diş, ağzında diş eksikliği olan kişilerde kullanılan bir tedavidir. Bartın implant diş tedavisi, hastanın konuşurken veya gülerken özellikle ağızın ön bölümünde yer alan eksik diş sebebiyle estetik sorunlarını gidermek için kullanılsa bile esas olarak çiğneme fonksiyonlarını tedavi ederek eski haline getirdiği için kişinin genel sağlığı açısından oldukça önemlidir.

Ağzında diş eksikliği olan kişiler fonksiyonel ve estetik sorunlar yaşamaktadır. Diş eksikliğine bağlı olarak yemek yeme sırasında düzgün çiğneme yapılamaz. Diş eksikliği çenenin kapanmasını da etkilediğinden çene eklemlerinde problemlere yol açabilir. Dişlerin eksik olması konuşma bozukluklarına da yol açabilmektedir. Bütün bunlara ek olarak özellikle ön dişlerde yaşanan kayıplar nedeniyle görünümün değişmesi estetik sorunlara yol açmaktadır. İmplantlar diş kaybı yaşamış kişilerin doğal dişlerine en yakın diş sahibi olmaları için en ideal seçeneklerden biridir. Özetlersek, İmplantlar diş eksikliği yaşayan kişiler için ideal bir tedavi yöntemidir.

Bartın implant diş tedavisinde önemli gelişmeler göstermiş olan bir şehirdir ve gerek özel diş kliniklerinde gerek kamu hastanelerinde hasta talebine ya da doktor kararına bağlı olarak en iyi implant diş tedavisi yüksek başarı ile yapılmaktadır.  

Bartın İmplant Diş Tedavi Seçenekleri

Bazı durumlarda diş hekiminiz İmplant tedavisinin uygulanmasını sakıncalı bulabilir. İmplant diş tedavisine uygun olup olmadığınız konusunda diş hekiminize danışmanız gerekmektedir.

 • Sigara tüketimi fazla olanlar
 • Şeker hastalığı olanlar
 • Hipertansiyonu olanlar
 • Kalp rahatsızlığı olanlar
 • Kan pıhtılaşması rahatsızlığı olanlar
 • Kemoterapi ve radyoterapi tedavisi görenler
 • Çene kemiğinin çok ince olduğu kişiler

İmplant diş nasıl yapılır sorusu diş eksikliği olan fakat takma diş tercih etmeyen kişiler tarafından merak edilmektedir. İmplant diş tedavisi kişiden kişiye değişen yöntemlerin kullanıldığı bir tedavi olmakla birlikte genel olarak 4 farklı şekilde uygulanabilir.

 1. Birinci yöntemde, diş çekilir ve oluşan boşluğa implant yerleştirilir. En rahat ve konforlu olan bu yöntemde dikiş ve cerrahi müdahale gerekmez.
 2. İkinci yöntem ise hastanın implant uygulanacak dokusu kesilmeden, lazer ile oyuk açılan kapalı yöntemdir. Oldukça konforlu, tek aşamalı ve kısa süren bir yöntemdir.
 3. Üçüncü yöntem mukoza üzerinden direk implant uygulaması yapılan ve mini implant olarak adlandırılan yöntemdir.
 4. Dördüncü ve halk arasında en çok bilinen klasik cerrahi implant yöntemidir. Ameliyat ile hastanın çene kemiğinde boşluk açılır ve oluşan boşluğa implant yerleştirilir ve dikiş atılır. Bu yöntemde hastanın kemik yoğunluğu düşük ise kemik ekimi denilen bir ek işlem uygulanabilir.
Bartın İmplant Diş Tedavi Aşamaları

İmplant, diş kökü yerine geçer. Üzerine takma diş takılması gerekir fakat kalıcı diş hemen takılmaz. İmplant yöntemine, kişinin sağlık durumuna, yaşına göre belli bir süre implant ile kemiğin kaynaşması beklenir. Kalıcı diş implant ve kemk iyice kaynaştıktan sonra takılır. Böylece implant’ın daha uzun süre kullanımı sağlanır.

İmplant diş hakkında en çok merak edilen konuların başında, uygulama sırasında acı ve ağrı duyulup duyulmadığı gelmektedir. İmplantların uygulanması sırasında hastalar acı duymazlar. İmplant uygulaması öncesinde kişiye lokal anestezi uygulanır ve böylece kişi işlem sırasında hiçbir şekilde acı ve ağrı hissetmez. Anestezi etkisi geçtikten sonra ağrı hissedilebilir ve bu oldukça normaldir. Diş hekiminiz ağrıyı azaltmak için size ağrı kesici reçete edecektir.

Bartın Dental İmplant Görsel

İmplant yerleştirecek kemik yapısının uygun olması ve operasyon sonrası yaraların iyileşmesini engelleyecek bir hastalığın olmadığı durumlarda herkese implant yapılabilir. Kişinin kemik yapısı implant için uygun değilse öncesinde yapay kemik oluşturacak işlemler yapılabilir. İmplant, kemik gelişimi tamamlanmamış kişiler için uygun değildir yani 18 yaşın altındaki kişiler için önerilmez. İmplantın size uygun olup olmadığını öğrenmek için diş hekiminize muayene olmanız en doğru yöntemdir.

Kişiden kişiye değişmekle birlikte implant uygulaması yarım saat ile 2 saat içinde tamamlanır. İmplantın çene kemiği ile kaynaşma süresi, hastanın genel sağlık durumu, hastanın yaşı gibi bazı etkenlere bağlı olarak üç ay kadar sürebilir. Ortalama olarak implantın kemik ile kaynaşması için yaklaşık 1-3 ay beklenir ve sonrasında kalıcı dişler yerine takılarak implant diş tedavisi tamamlanır.

Bartın bölgesinde implant diş yapan birçok diş doktoru bulunmaktadır. Diş hekiminizden alacağınız randevu ile Bartın implant diş fiyatları hakkında daha fazla bilgiye sahip olabilirsiniz.

Bartın implant diş fiyatları, işlemi yapacak diş hekimine, kullanılacak malzemelere ve implant diş işleminin zorluğu gibi birçok faktöre göre şekillenmektedir. Diş kliniğimizde implant diş fiyatları konusunda gerekli bilgiler, işlemler yapılmadan önce ayrıntılı ve net bir şekilde hastalarımıza açıklanmaktadır. İmplant diş fiyatları hakkında net bilgi almanız için diş hekiminize mutlaka muayene olmanız gerekmektedir. Diş hekiminize muayene olmadan öğreneceğiniz implant diş fiyatları yanıltıcı olabilir.

İmplant diş fiyatları ve yöntemleri hakkında detaylı bilgi almak için Bartın bölgesinde implant diş tedavisi yapan Diş Hekimi Gökhan Güneş’ten randevu alabilirsiniz.

Bartın implant diş yapan doktorlar

Bartın İMPLANT DİŞ RANDEVUSU

Sizde sağlıklı implant diş tedavisi hakkında bilgi almak istiyorsanız hemen diş hekiminizden randevu alın.

İmplant Diş Randevusu Al

Add your first comment to this post