Bartın Porselen Diş Tedavisi

Bartın porselen diş tedavisi hakkında hakkında merak edilen her şeyi ve detaylı bilgileri sizin için en basit haliyle anlattık.

Porselen diş, orijinal diş yüzeyinin porselen ile kaplanması olarak ifade edilir.

Porselen diş, ağızda, dişlerin görünümünden kaynaklı oluşan estetik sorunları ortadan kaldırmak, daha güzel ve daha doğal bir gülüş elde etmek için kullanılan bir tedavi yöntemidir. Porselen diş kaplamalar, kusursuz bir görünüm ve güzel bir gülüş yanında kişinin ağız ve diş fonksiyonlarını tam olarak yerine getirmesini de sağlar. Bu sebepten dolayı porselen diş kaplamalar hem kozmetik açıdan hem medikal açıdan ağız ve diş sağlığının sağlanması için sıklıkla kullanılan tedavi yöntemlerinden biridir.

Porselen diş kaplamalarında hastanın medikal durumuna, ihtiyaçlarına, taleplerine ve diş hekimi tavsiyelerine göre sıklıkla kullanılan 4 farklı yöntem bulunmaktadır. Porselen diş kaplama yöntemleri aşağıda listelenmiştir.

 1. Porselen laminate veneer
 2. Zirkonyum kaplama
 3. Metal destekli kaplama
 4. Empress (Full Porselen) diş kaplama

Seçilecek diş kaplama yöntemi, tedavinin faturasını direk etkilemektedir.

Bartın kişiye özel porselen diş tedavisi

Porselen diş kaplama yapımı genel olarak 7 aşamada ifade edilebilir ve aşağıda listelenmiştir.

 1. Kaplama yapılacak diş yüzeylerinin özel diş hekimliği aletleriyle temizlenmesi.
 2. Porselen kaplamanın dişe oturabilmesi için diş yüzeyinin 0.5 mm ile 0.7 mm arasında inceltilmesi.
 3. Kalıp veya 3 boyutlu yöntemlerle (CEREC teknolojisi) kaplama yapılacak dişin şeklinin (kalıbının) alınması.
 4. Kalıcı diş kaplamaları gelene kadar dişlerin zarar görmemesi için geçici kaplama yapılması.
 5. Kalıbı alınan diş için kaplamanın uzman laboratuvarlarda üretimi.
 6. Üretilen diş kaplamalarının kişiye takılarak prova yapılması. Prova sonucu uygun ise kaplamanın parlatma için tekrar laboratuvara gönderilmesi.
 7. Laboratuvardan parlatılarak gelen diş kaplamalarının dişe özel yapıştırıcılar ile yapıştırılması.
Porselen Diş Tedavisi Yapılan Dişler Bartın

Porselen kaplama estetik görünüme kavuşmak veya dişe tekrar eski fonksiyonelliğini sağlamak gibi çok farklı durumlarda uygulanabilir. Porselen kaplamaların uygulanabildiği bazı durumlar aşağıda listelenmiştir.

 1. Hafif ve orta derecede çapraşık dişlerde
 2. Ağızda eksik diş olduğu durumlarda
 3. Dolgu ile tedavi edilemeyen çürük dişlerde
 4. Görünür diş kırıklarında
 5. Estetik ve kozmetik olarak daha güzel bir görünüme sahip olmak istenilen durumlarda

Porselen kaplama hakkında en çok merak edilen konuların başında, uygulama sırasında acı ve ağrı duyulup duyulmadığı gelmektedir. Porselen kaplama uygulanması sırasında hastalar acı duymazlar. Porselen kaplama yapmak için dişlerin inceltilmesi işleminde kişiye lokal anestezi uygulanır ve böylece kişi işlem sırasında hiçbir şekilde acı ve ağrı hissetmez.

Farklı porselen diş kaplamalarının avantajları ve dezavantajları vardır. Diş hekimi tarafından uygun görülmesi durumunda bütün porselen diş kaplama çeşitleri her yaştan insana yapılabilmektedir. Fakat dişlerinizin mevcut durumu, varsa problemlerin niteliği ve büyüklüğü seçilecek kaplama cinsini etkileyebilmektedir. Bu nedenle hangi porselen diş kaplama çeşidinin size uygun olup olmadığını öğrenmek için diş hekiminize muayene olmanız gerekmektedir.

Bartın kişiye özel porselen diş yapımı

Kaplama dişlerin ömrü, iyi bir ağız bakımı ve düzenli diş hekimi kontrolleri ile 10 yıldan fazladır. Kaplama dişlerin ömrü uygulanan seçeneklere göre farklılık gösterir. Bu farklılık kaplama dişte kullanılan malzemelerin dayanıklılıklarının farklı olmasından kaynaklanmaktadır.

 • Porselen diş kaplama ömrü ortalama olarak 10 ile 12 yıl arasındadır.
 • Zirkonyum kaplama ömrü yaklaşık olarak 12 ile 15 yıl arasındadır.
 • Lamine kaplamaların ömrü yaprak porselen için yaklaşık 20-25 yıl, kompozit laminalar içinse 4-5 yıldır.

Etkili ağız bakımı yapılarak porselen diş kaplamaların ömrünü uzatmak mümkündür.

Porselen diş kaplama tedavisinin süresi, eğer ağız ve dişlerinizde farklı bir tedavi veya bir müdahale gerekmiyor ise, 1 hafta içerisinde 2-3 seansta tamamlanır.

Bartın ilinde porselen diş yapan birçok doktor bulunmaktadır. Diş hekiminizden alacağınız randevu ile Bartın porselen diş fiyatları ve porselen diş çeşitleri hakkında detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

Bartın porselen diş fiyatları, işlemi yapacak diş hekimine, kullanılacak malzemelere ve porselen diş işleminin zorluğu gibi birçok faktöre göre şekillenmektedir. Diş kliniğimizde Bartın porselen diş ücretleri konusunda gerekli bilgiler, işlem yapılmadan önce ayrıntılı ve net bir şekilde hastalarımıza açıklanmaktadır. Porselen diş fiyatları hakkında net bilgi almanız için diş hekiminize mutlaka muayene olmanız gerekmektedir. Diş hekiminize muayene olmadan öğreneceğiniz porselen diş fiyatları yanıltıcı olabilir.

Porselen diş fiyatları ve porselen diş çeşitleri hakkında detaylı bilgi almak için Bartın bölgesinde porselen diş uygulamaları yapan Diş Hekimi Gökhan Güneş’ten randevu alabilirsiniz.

Bartın porselen diş yapan doktorlar

Bartın PORSELEN DİŞ RANDEVUSU

Sizde porselen diş tedavisi hakkında bilgi almak istiyorsanız hemen diş hekiminizden randevu alın.

Porselen Diş Randevusu Al

Add your first comment to this post