Bartın Kanal Tedavisi

Bartın kanal tedavisi kliniğinde, Bartın’daki en iyi kanal tedavisini sağlama konusunda çalışmaktayız. Amacımız Bartın kanal tedavisinde en iyi hizmeti sunmaktır.

Endodonti olarak da bilinen kanal tedavisi, bir dişin sinir veya pulpasının enfeksiyonunu veya geri dönüşü olmayan iltihaplanmasını tedavi etmek için tasarlanmış bir diş tedavi yöntemidir.

Misyonumuz, Bartın kanal tedavisinde yüksek kaliteli hizmet sunarak, lider konumumuzu sürdürmektir.

Bartın’da kanal tedavisine ihtiyacınız varsa, Diş Hekimi Gökhan Güneş, en zor ve en karmaşık kök kanal tedavilerini azami özen ve uzmanlıkla gerçekleştirmek için hazır olan bir kanal tedavisi uzmanıdır.

Bartın kanal tedavisi kliniğinde çalışma arkadaşlarım ile birlikte, hastalarımızın her birine profesyonel kanal tedavisi ve en iyi hizmeti sağlamak için Şadırvan Cad. No: 12/1 Bartın adresinde birlikte çalışmaktayız.

Diş Hekimi Gökhan Güneş, Bartın’da kanal tedavisi ihtiyaçlarınız için en iyi seçimlerden biridir. Bartın’da kanal tedavisi olmak ağrılı mıdır? ve Bartın’da kanal tedavisi ne kadar sürer? dahil olmak üzere tüm sorularınızı ve genel olarak Bartın kanal tedavisi hakkında merak ettiğiniz her soruyu sizin için en basit haliyle yanıtlayabiliriz.

Bartın Kanal tedavisi ciddi bir şekilde çürüyen veya enfekte olan bir dişi onarmak ve kurtarmak için kullanılan, dişteki siniri çıkartıp hiç boşluk bırakmadan bir dolgu materyali ile doldurarak uygulanan bir tedavi yöntemidir.

Modern endodonti tedavi yöntemlerinin uygulanmadığı eski zamanlarda, hastalanan veya zarar gören dişlerin çekilmesi gerekirken, kanal tedavisi yöntemlerinde yaşanan gelişmeler neticesinde, kaybedilecek durumdaki dişler bile Bartın diş kliniğimiz tarafından kurtarılabilmektedir.

Bartın diş kliniğime gelen hastalardan edindiğim tecrübeler ışığında Bartın bölgesindeki hastalara kanal tedavisi yapılmasını gerektiren birçok neden olduğunu söyleyebilirim.

 1. Dişlerdeki derin çürükler
 2. Daha önceden yapılmış olan dolgular veya kaplamalar altında tekrar eden diş çürükleri
 3. Dişlere dolgu kaplama yapılması sonrası hastanın şikayetlerinin geçmemesi
 4. Darbe sonucunda dişlerde oluşan kırıklar
 5. İlerlemiş dişeti hastalıkları nedeniyle dişlerde görülen pulpa hasarı
 6. Dişin canlılığını kaybetmesi

Bartın kanal tedavisi, hastanın durumuna göre birden fazla işlem gerektirecek adımlardan oluşur. Bartın diş kliniğinde endodontik tedavi ile ilgili gerekli açıklamalar muayene sonrası hastalarımıza yapılmaktadır.

 1. İlk olarak dişlerinin kuronunda bir delik açılır.
 2. Diş pulpası çıkarılır. Bu işleme pulpektomi denir.
 3. Oluşan boşluk ve kök kanalları temizlenir, genişletilir ve şekillendirilir.
 4. Seanslar arasında dişi korumak için boşluğa geçici dolgu yapılır.
 5. Sonraki seansta geçici dolgu çıkarılır, pulpa boşluğu ve kanal kalıcı olarak doldurulur.
 6. Son işlemde, dişin doğal görünümünü sağlamak için dişin üzerine kuron kaplanır.
Bartın Kanal Tedavisi Aşamaları

Bartın diş kliniğinde uyguladığımız kanal tedavisinin seans sayısını ve süresini, dişteki kök sayısı, dişte enfeksiyon olup olmadığı, diş köklerinin anatomisi, zorluğu ve hasta uyumu etkilemektedir. Genel olarak Bartın kanal tedavisi için 1 veya 2 seans gerektiğini uzun yıllara dayanan tecrübelerime göre söyleyebilirim. Nadir olsa bile 3 seansa ihtiyaç durulan durumlarla Bartın diş kliniğimde karşılaşmaktayım. olabilir. Bartın kanal tedavisinin her bir seansı ortalama 1 saat sürmektedir. Bartın kanal tedavisi kliniğinde ilk muayene sonrasında tedavi ve gerekli işlemler hakkında detaylı bilgileri hastalarıma vermekteyim.

Bartın kanal tedavisi dişin uyuşturularak yapılan bir tedavi olduğundan ağrılı bir işlem değildir. Bununla birlikte, Bartın diş kliniğinde uygulanan kanal tedavisinden sonra uyuşma, hassasiyet ve az ağrı görülebilmekte olsa bile bu belirtiler birkaç gün içinde kendiliğinden geçmektedir.

Kanal tedavisinde yaşanan gelişmeler neticesinde ve uygulanan modern tedavi teknikleri sayesinde Bartın kanal tedavisi kliniğine gelen hastaların tedavisi sırasında herhangi bir ağrı duyması söz konusu değildir. Tedavi sırasında, ilgili diş ve çevre dokular lokal anestezi ile uyuşturulduğundan Bartın diş kliniğinde uygulanan kanal tedavisini ağrısız bir tedavi olarak nitelendirilebilirim.

Bartın Kanal Tedavisi Prosedürleri

Bütün dünyada olduğu gibi Bartın’da bulunan kişiler arasında da kanal tedavisinin sonrasında ağrı olacağını düşünmeleri yaygın bir inanıştır. Lakin bu inanış Bartın kanal tedavisi ile ilgili yanlış bilinen konulardan biridir. Bartın diş kliniğinde uyguladığımız kanal tedavisinin amacı ilerlemiş diş çürüğü ve enfeksiyonlardan kaynaklanan ağrıyı gidermek, ağrısız bir dişe sahip olmanızı sağlamaktadır.

Bartın kanal tedavisi sonrası birkaç gün dişte hassasiyet olabilir. Bu rahatsızlık genellikle Bartın’da bulunan eczanelerden alabileceğiniz reçetesiz satılan ağrı kesici ilaçlar ile kontrol edilebilir. Bartın kanal tedavisi kliniğinde uygulanan tedavi sonrası çoğu hasta ertesi gün normal yaşamlarına döner.

Bartın kanal tedavisi sonrasında anesteziden kaynaklı uyuşukluk geçene kadar, en az 2 saat boyunca, yemek yememeye özen göstermeniz gerekmektedir.

Kanal Tedavisi sonrası dikkat edilmesi ve uygulanması gereken en önemli işlem Bartın diş hekimi Gökhan Güneş tarafından verilen tüm önerileri eksiksiz bir şekilde yerine getirmektir. Bu süreçte diş sağlığına zararı olan maddelerden kesinlikle uzak durulmalı ve Bartın diş kliniğine kanal tedavisi yapılan dişin üzerine, en az 3 gün boyunca veya iyileşme süreci tamamlanana kadar herhangi bir şekilde sert olarak bastırmayıp, kuvvet uygulanmamalıdır.

Bartın bölgesinde kanal tedavisi yapan birçok diş kliniği ve uzman doktor bulunmaktadır. Bartın bölgesinde çalışan diş klinikleri ile iletişime geçerek endodontik tedaviler hakkında detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

Bartın kanal tedavisi fiyatları işlemi yapacak diş hekimine, kullanılacak malzemelere ve tedavinin zorluğuna göre şekillenmektedir. Bartın diş kliniğimizde Bartın kanal tedavisi ücretleri konusunda gerekli bilgiler, işlem öncesinde ayrıntılı ve net bir şekilde hastalarımıza açıklanmaktadır. Bartın kanal tedavisi fiyatları hakkında net bilgi almanız için diş hekiminize mutlaka muayene olmanız gerekmektedir. Diş hekiminize muayene olmadan öğreneceğiniz Bartın kanal tedavisi fiyatları yanıltıcı olabilir.

Bartın endodontik tedavi fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için Diş Hekimi Gökhan Güneş’ten randevu alabilirsiniz.

Bartın kanal tedavisi kliniği Şadırvan Cad. No: 12/1 adresindedir. Bartın kanal tedavisi kliniği Google haritalar konumuna bu linki tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Bartın kanal tedavisi yapan diş hekimleri

Bartın KANAL TEDAVİSİ RANDEVU

Sizde sağlıklı dişlere sahip olmak istiyorsanız hemen Bartın diş hekimini Gökhan Güneş’ten randevu alın.

Kanal Tedavisi Randevusu Al

2 Comments

Diş Hekimi Gökhan Güneş

Dişinizde mevcut bulunan sorun çok ileri düzeyde değilse, Bartın kanal tedavisi bir seansta tamamlanabilir. Fakat ileri derece çürük gibi daha büyük problemlerin olduğu dişlerde, kanal tedavisinin daha iyi ve daha sağlıklı olmasını sağlamak için dişteki bütün çürüğün temizlenmesi ve iltihaplı dokunun tamamen iyileşmesinin sağlanması gerektiğinden, Bartın kanal tedavisi süresi birden fazla seans sürebilir. Kanal tedavisi süresini öğrenmek için, Bartın endodonti uzmanına danışmanızı tavsiye ederiz.