Bartın Diş Eti Kanaması

Diş eti kanaması, diş hastalıklarının en önemli belirtisidir ve hatta muhtemelen dişlerinizde problem olduğu konusunda sizi ilk uyaran diş eti kanaması olacaktır. Sadece diş macunu ve ağız gargarası kullanarak dişeti kanamasından kurtulmaya çalışmak çoğunlukla geçici ve doğru olmayan bir yöntemdir. Bu nedenle diş eti kanaması olduğunda mutlaka, ağız ve diş sağlığını korumak için ise 6 ayda bir diş hekimi kontrolü yapılmalıdır.

Diş eti kanaması, diş hastalıklarının en önemli belirtilerinden biridir.

Bartın Diş Eti Kanaması Olan Bir Hasta

Diş etlerinizdeki kanama önemlidir! Diş etleriniz kanıyorsa mutlaka diş hekiminize kontrol yaptırın

Diş eti kanaması, diş etlerinde aşırı derecede plak birikmesiyle başlar. Dişlerde biriken plaklar diş etlerinde iltihaplanmaya ve zamanla diş eti kanamasına neden olur ve sonuç olarak kişinin sağlıksız diş etlerine sahip olmasına yol açar. Aşırı plak birikimi diş eti kanamasının yanında periodontitis adı verilen ve çok ciddi bir hastalık olan çene kemiği hastalığına da yol açabilir. Ağızda olan bunun gibi hastalıklar bireyin sağlığını olumsuz yönde etkileyerek yaşam kalitesinin düşmesine neden olur. Bu nedenle diş eti kanaması ciddiye alınmalı, bu soruna yol açan nedenler bir diş hekimine kontrol ettirilerek öğrenilmeli ve vakit geçirmeden tedavi sürecine başlanmalıdır.

Diş eti kanaması genellikle diş fırçalama esnasında kan görülmesi şeklinde ortaya çıkar. Ayrıca sıcak ve soğuk içeceklere karşı bazı hassasiyet sorunları olabilir. Yiyecekleri çiğnerken diş etinde baskı hissetme, diş etinin normal renginden daha kırmızı olması, diş etlerinde şişme, kullanılan protezlerin diş etlerini aşırı derecede sıkması diş eti kanamasının diğer belirtilerindendir.

Düzenli ağız ve diş bakımı diş eti kanaması tedavisinin ilk ve en önemli adımıdır. Günlük ağız ve diş bakımının yanında, yılda 2 kez veya Bartın diş hekiminize muayene olmalısınız.

Diş eti kanama riskini en aza indirmek için, dişlerin doğru bir şekilde fırçalanması ve diş ipi kullanımı önerilmektedir.

Bakteriyel enfeksiyonlar diş eti kanamasına yol açabildiğinden antiseptik gargara kullanılarak ağız bakımının yapılması diş eti kanamalarının oluşmasını engelleyebilir. Tuzlu suyla gargara yapmak diş etlerini rahatlatacağından diş eti kanamalarının tedavilerinde kullanılabilir.

Diş fırçalarken diş etlerine zarar vermemek için yumuşak uçlu diş fırçası kullanılması önerilmektedir. Özellikle hassas diş etine sahip kişiler yumuşak uçlu diş fırçalarını tercih etmelidir.

Elektrikli diş fırçaları, diğer diş fırçalarına göre daha etkili diş temizliği sağladığından diş etlerinin temizlenmesine ve diş eti kanamalarının azaltılmasına daha fazla yardımcı olabilir.

Diş eti kanaması problemi günlük yaşamı, yemek yemeyi ve ağız bakımını aşırı derecede zorlaştıracak şekilde daha ileri boyutta olan kişiler için ilaç tedavilerinin uygulanması, özel diş macunları, gargaralar ve ağrı kesicilerin kullanılması gerekebilir. Bartın diş hekiminizin önerdiği tedavi ve doğru bir ağız bakımı ile diş eti kanaması problemi tedavi edilebilir ve tamamen ortadan kaldırılabilir.

Diş eti kanamaları, kanama bölgesine soğuk kompres uygulanması ile durdurulabilir. Buz veya soğuk havlunun, doğrudan kanayan dokuya temas etmeyecek şekilde kanama bölgesine 20 dakika kadar uygulanması kanamanın durması için yeterli olacaktır.

Eğer diş eti kanamanız soğuk kompres ile geçmiyorsa, en kısa sürede diş hekiminizden randevu olarak Bartın diş eti hastalıkları konusunda muayene olmanız gerekmektedir.

Bartın bölgesinde diş eti kanamasını tedavi eden birçok uzman doktor bulunmaktadır. Bartın’da diş eti kanaması tedavisi yapan özel diş kliniklerinde, diş eti problemleri tedavi yöntemleri ve Bartın diş eti kanaması tedavi fiyatları hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Bartın diş eti kanaması tedavi fiyatları, tedaviyi yapacak diş hekimine, kullanılacak malzemelere ve tedavinin zorluğuna göre şekillenmektedir. Diş kliniğimizde diş eti kanaması tedavi fiyatları konusunda gerekli bilgiler, tedavi öncesinde ayrıntılı ve net bir şekilde hastalarımıza açıklanmaktadır. Diş eti kanaması tedavi fiyatları hakkında net bilgi almanız için diş hekiminize mutlaka muayene olmanız gerekmektedir. Diş hekiminize muayene olmadan öğreneceğiniz diş eti kanaması tedavi fiyatları yanıltıcı olabilir.

Bartın Diş Eti Hastalıkları Tedavi Öncesi

Bartın DİŞ ETİ KANAMASI TEŞHİS VE TEDAVİ RANDEVUSU

Dişetlerinizde kanama varsa teşhis ve tedavi için hemen diş hekiminizden randevu alın.

Diş Eti Kanaması Tedavisi için Randevu Al

Add your first comment to this post